Хостинг слово англійського походження – ” host ” у перекладі господар. Мається на увазі , розміщення вашої web – сторінки в Інтернеті , тобто де в кінцевому підсумку буде розміщений ваш сайт і буде доступний мільйонам людей.
Ви задасте питання, навіщо треба користуватися хостингом для розміщення сайту в системі ? Безумовно , ви можете цілком обійтися і без хостингу , можна зробити так , що б переглядали ваш сайт , який буде розміщений тільки на вашому комп’ютері , але тоді він повинен буде постійно підключеним до мережі і з  високою швидкістю передачі даних. І це зовсім незручно , коли комп’ютер повинен  і вдень і вночі бути  підключений до мережі.

Ресурси , які необхідні для коректної роботи інтернет проекту можуть перевищувати можливості вашого обладнання на хостинг – компанії порівняно за невелику плату готові надати це обладнання в оренду.

Для стабільної роботи цього обладнання необхідно стежити за ним і за встановленими там програмами , забезпечувати захист даних від атаки зловмисників і запобігати форс – мажорні обставини. А це все входить у вартість послуг , що надають хостинг – компанії.

Ось саме тому й існує хостинг. Ваш сайт просто копіюється на сервер , який і забезпечує постійний доступ до вашого сайту на високій швидкості.

На сьогоднішній день є кілька видів хостингу , давайте зупинимося на деяких з них , і на що слід звертати увагу при виборі сервера.

Для того що б визначитися з’ясуйте для себе для чого вам потрібен сервер , який сайт , для якої аудиторії розрахований , скільки він займає місця , які використовувалися інструменти при створенні сайту і багато іншого.
Давайте розглянемо, який буває хостинг.

Безкоштовний хостинг – він має низьку швидкість , з маленьким набором послуг. Найчастіше з низькою продуктивністю і поганим захистом. Компанія , яка надає безкоштовний хостинг , заробляє , розміщуючи рекламу на розміщених сайтах. Цей вид хостингу підійде для домашньої сторінки , а розміщувати інтернет – портал комерційної фірми не рекомендується.

Платний хостинг , цей вид хостингу позбавлений практично всіх недоліків , які має безкоштовний і його вартість залежить від набору наданих послуг . Це залежить від ваших потреб і завдань , якщо вам необхідно , хостинг – компанія надасть вам як місце на сервері , так і виділений сервер , це коли вашому інтернет – проекту необхідно велика кількість ресурсів для коректної роботи . Так само можна забезпечити доступ до інтернету вашого обладнання , розмістивши його в дата – центрі і підключивши до інтернету .
Ще необхідно згадати про віртуальний сервер. Він використовується власниками приватних сайтів. І якщо ваш проект займає не більше 50 мегабайт , рекомендовано скористатися цим видом сервера. Він забезпечує доступ до розміщеного проекту користувачам в будь-який час , але на такому сервері є обмеження на використанні програм і деяких технологій .

Фізичний хостинг , на відміну від віртуального в ньому немає обмежень на використання програм і технологій. Користуватися ресурсами сервера може тільки лише ваш проект , а не всі користувачі , як це відбувається у віртуальному .

Професіонали допоможуть вам підібрати майданчик для розміщення вашого інтернет – проекту , при цьому враховуючи ваші завдання і цілі, які вам необхідно буде досягти .