Сьогодні анонімність в Інтернеті – дуже актуальна тема для будь-кого , хто користується Всесвітньою мережею . Якщо хто-небудь знає Ваш IP адрес , то він має можливість дізнатися багато чого про Вас , навіть Ваше реальне місце знаходження.
Напевно будь-хто з Вас хоч раз потрапляв у таку ситуацію , коли потрібно знайти інформацію , фільм або музику , а коли Ви його знаходили , то усвідомлювали неможливість завантажити його , так як сайт – джерело відмовив вам у доступі за вашою IP адресою. Таке трапляється через те , що веб- сайти деяких країн перешкоджають відвідуванню користувачів з інших країн , за допомогою визначення їх місця розташування по IP. Саме внаслідок цього проблема гарантії безпеки досить актуальна на сьогоднішній день , і багато користувачів , напевно , хотіли б знати – як домогтися реальної анонімності в Інтернеті.
Анонімність в Інтернеті бере свій початок з визначення основних шляхів , по яких можна відшукати саме Ваш комп’ютер серед неймовірної кількості інших . Основний « донощик » – це Ваш власний IP адрес , від якого позбутися само собою неможливо , тому що він необхідний для маршрутизації даних. А ось проксі -сервер , у свою чергу , надсилає запити і отримує всю необхідну інформацію як від себе . Сказав би ось він вихід з ситуації , але все далеко не так просто внаслідок того , що переважна більшість проксі- серверів в своїх запитах передають у спеціальному полі ( x – forwarded – for ) IP -адреса кінцевого користувача. І все це означає, що навіть якщо ви скористаєтеся проксі , бувалий хакер без особливого зусилля дізнається ваш справжній IP.
Але є інший вихід для даної ситуації. Для збереження Вашої невідомості – окрема програма – анонімайзер , яка гарантує Вам повне інкогніто в мережі. Насправді , анонімайзер – це такий же проксі -сервер , але в ході його використання існує можливість насправді приховати свій IP. Єдиний мінус цього способу полягає в тому , що , швидше за все , сторінки будуть завантажуватися набагато повільніше і зараз майже неможливо знайти безкоштовний проксі -сервер.
На сьогоднішній день , наскільки мені відомо , найвідоміша технологія це cookies . Давайте розберемося , що таке Cookie – це символьний рядок розмір якого не превищує 4 кб , який web -сервер записує в спеціальний файл на комп’ютері клієнта. Дана технологія була розроблена для того , щоб максимально полегшити життя користувачів . Як приклад можна навести таку ситуацію: Ви часто заходите на який-небудь сайт і спілкуєтеся там з людьми , для того , щоб кожен раз при заході на цю сторінку Вам не потрібно було вводити свій логін і пароль , у Вас є можливість просто напросто поставити галочку в полі з найменуваннями , такими як: «запам’ятати пароль» або «запам’ятати мене ». Таким чином , сервер « запам’ятає » Вас , і коли ви наступного разу відкриєте цей сайт , то Вам вже не потрібно буде знову вводити свої дані.
Подальшим способом гарантії анонімності ми назвемо застосування socks – протоколів. І , на мою думку , він – найнадійніший з усіх вищезазначених. Основа роботи цих протоколів трохи схожа на проксі -сервер. Але чим же він відрізняється від звичайного проксі? Найважливіша відмінність у тому , що “спілкування” машини, користувача і socks -сервера відбувається не за загальноприйнятими , а за спеціальними протоколами ( socks4 , socks5 і т.д.). У результаті цього передача IP- адреси користувача стає абсолютно неможливою. Ну а головною з ряду програм що забезпечують конфіденційність в Інтернеті – є SocksCap . У наші дні – це і справді сама хороша , так звана фортеця , яка захистить Вас від недозволеного розсекречення Вашого інкогніто.