Дуже часто при виборі web – студії , ми чуємо про якість сайтів. Іноді , дивлячись на красивий , стильний дизайн , ми дивимося на екран і розуміємо , що цей сайт гарний, і ми не знаходимо в ньому недоліків. Однак досвідчений web – розробник , дивлячись на цей сайт , знайде цілий ряд недоліків і скаже , що він виконаний досить середньо , залишивши нас в подиві . І тоді виникає питання , а яким же має бути якісний сайт ? Особливо це питання є важливим при розробці корпоративних сайтів, оскільки корпоративний сайт є обличчям компанії . У цій статті ми розповімо вам про основні вимоги , що пред’являються до якісних сайтів.

1 . інформаційний зміст

Як це не дивно , але головною вимогою до хорошого сайту є інформація. Саме вона привертає до себе користувача аудиторію , оскільки користувачі приходять на сайт у пошуках інформації , а вже потім звертають увагу на дизайн і все інше. Чим більше цікавої , а головне – корисної інформації , тим краще Інформація викликає у користувача бажання повернутися на сайт , а також сприяє просуванню сайту в пошукових системах .

2 . Дизайн

Зрозуміло , дизайн відіграє для сайту величезну роль. Він в першу чергу привертає до себе увагу і залишає перше враження про ресурс . Однак, крім зовнішньої краси оформлення , до дизайну пред’являються такі вимоги як технічні особливості, пов’язані з великим розміром файлів , чітке дотримання гармонії пропорцій та освітлення , гармонійний підбір колірної гами і шрифтів , які не напружують людське око , і багато інших аспектів .

3 . Структура і зручність навігації

Грамотна , продумана структура сайту на відміну від дизайну не настільки помітна , проте вона грає не меншу роль , оскільки користувачеві дуже важливо розбиратися в навігації сайту і розуміти , як потрапити з одного розділу в інший. Якісний сайт володіє чіткою і продуманою структурою , в якій будуть відсутні довгі переходи і «порожні» сторінки, що містять повідомлення про те що ведеться розробка.

4 . Граматика і стилістика тексту.

На хороших сайтах неприпустимі граматичні помилки , друкарські помилки і негарна літературна стилістика . Вкрай неприємне враження залишає недотримання шрифтового підбору , дисгармонія розміру шрифтів і зневага до правил оформлення тексту.

5 . Висока якість програмування

У світі існує безліч браузерів з різними версіями , десятки кодувань і сотні модифікацій моніторів , які по-своєму відображають інформацію . Всі ці відмінності не повинні стояти між користувачем і сайтом. Якісний сайт повинен однаково добре відображатися у всіх браузерах і при всіх дозволах , а код сайту не повинен містити помилок і зайвих рядків.

6 . інтерактивність

Нерідко у користувачів виникають різні питання і прохання до адміністрації сайту та до інших користувачів ресурсу. Наявність  підтримувати зв’язок на сайті  сприяє підвищенню інтерактивності  і зростанню його популярності .

7 . регулярні оновлення

Ключем до підтримання успіху сайту є регулярне оновлення інформації , це дозволяє підтримувати користувача аудиторію і сприяє просуванню сайту в пошукових системах .

8 . Грамотна оптимізація сайту і його просування

Багато користувачів приходять на сайт через пошукові системи завдяки ключовим словам , що містяться в тексті сайту.

9.  Коротке  доменне ім’я яке легко запамятати і надійний хостинг

Неприпустиме розміщення якісного сайту на безкоштовних серверах. Хостинг повинен мати швидкий канал доступу і можливість витримати наплив широкої користувальницької аудиторії , а домен сайту повинен бути незабутнім .