Що таке домен?

Якась послідовність символів , які вводить користувач в адресний рядок браузера для входження на Ваш сайт , але не є , власне , адресою , називається доменним ім’ям. Доменне ім’я починається і закінчується латинською літерою або цифрою. Проміжними символами можуть бути латинські букви , цифри або дефіс . Кожне доменне ім’я прив’язане до сервера DNS ( Системи присвоєння доменних імен ) , який переводить цифровий адрес сайту (IP- адреса) в слова . Кожен сайт має свій цифровий IP -адрес , який і є істинною адресою сайту в інтернеті .
Всі доменні імена класифікуються по розширенню, які ідентифікують коди цих доменних імен. Три найпоширеніші групи Доменів Вищого Рівня ( TLDs ) , це домени які не мають прив’язки до будь-якої статті :
– . COM – скорочення від commercial (комерційний) . Це найпоширеніше доменне ім’я в світі. Його може придбати будь-яка людина або компанія.
– . NET – скорочення від network (мережа ) . Спочатку це доменне ім’я була розроблено для технічних веб -ресурсів. На даний момент на них може бути зареєстрований будь-який з бажаючих.
. ORG – скорочення від organization ( організація). Доменне розширення подібного типу було створено для компаній , які не використовують два попередні розширення. В даний час розширення . Org доступно для всіх людей і компаній.

Домени країн
Кожна країна володіє власним доменним розширенням . Наприклад , у Росії – . Ru , у Молдови – . Md , України – . Ua . При реєстрації доменного імені певної країни , потрібно точно знати правила , в яких чітко прописано , кому можна реєструвати доменні імена з подібним розширенням і з якою метою , тому дуже важливо , спочатку все вивчити , а потім реєструватися .
Альтернативні доменні імена
ICANN – це організація , яка відповідає за адміністрування доменів вищого рівня по всій земній кулі , недавно оголосила список нових доменних розширень , які не є володінням якоїсь конкретної  країни . Ось вони:
. aero , . biz , . info , . coop , . museum , . pro , . name
Кожне це розширення має певне призначення . І у кожного з них є обмеження у використанні.
Інші розширення доменів
Під час пошуку оригінального розширення доменного імені , можна наткнуться на безліч різних і досить цікавих рішень . Але варто пам’ятати , що вони можуть бути не схвалені ICANN або для відкриття сайту з подібним доменним розширенням потрібно певне програмне забезпечення , то використання таких розширень ( наприклад , . Xxx , . Mp3 , . Free ) краще використовувати для якихось другорядних завдань.
Хоч розширення. Net , . Com або . Org знають і чули всі , але це не єдині розширення, які можуть нормально функціонувати. Доменні розширення країн ( . Ru , . Ua і т.д. ) працюють також добре і стабільно. І якщо потрібно нестандартне доменне розширення , то досить гарненько пошукати і можна знайти щось оригінальне. Тому не завжди необхідно використовувати домен з вищим рівнем , якщо ви можете знайти краще , але з іншим розширенням .

Що таке хостинг?