Що таке OpenVPN ?

Ви коли-небудь цікавились  цим питанням? VPN з англійської можна розшифрувати як Virtual Private Network – віртуальна приватна мережа . Це засіб , за допомогою якого Ви знаходите можливість створити приватну віртуальну мережу з гнучкими можливостями конфігурування. Може бути використана для того , щоб об’єднувати дві і більше приватних мереж захищеним чином , за допомогою створення шифрованого тунелю «поверх » Інтернету , про це докладніше буде згадано далі. Відмінна переносимість між різними платформами , робота з динамічними ip -адресами і NAT , постійність роботи , модульна побудова , яка дає можливість передачі криптографічних завдань бібліотеці OpenSSL , досить не складна установка , у якої немає необхідності в специфічному модулі ядра – це все є основними позитивними рисами Open VPN .

Такі мережі в наш час мають широке застосування в різних лабораторіях , великих фірмах і компаніях і т.д. . Віртуальна мережа названа саме так , тому що її створюють із готової фізичної мережі , тобто віртуально. При всьому цьому створюється свого роду тунель , через який якраз і здійснюється передача даних в зашифрованому вигляді. Слово «приватна » означає те , що до її ресурсів доступ можуть мати тільки ті , хто працює в даній компанії , лабораторії , або якої-небудь іншої організації , тобто її співробітники. Головним чином такі мережі раніше будувалися на базі комерційних засобів , що пропонуються різними організаціями . Але в наші дні є абсолютно безкоштовне OpenVPN , призначене спеціально для обладнання такого роду мереж . І при всьому цьому за реальними функціями це засіб не гірший за своїх аналогів , а буває навіть  і краще.

Зрозуміло , переходити на OpenVPN немає сенсу якщо у Вас вже створена мережа на комерційній основі , а от створення нової сітки краще проводити саме за допомогою OpenVPN . Але Ви зіштовхнетеся і з деякими труднощами , так як даний засіб вимагає досить хороших знань в цій галузі. А також , крім того , спеціально навчена людина повинен ідеально міркувати в поставлених у OpenVPN системах . Інакше Ви просто не зможете правильно налаштувати всю систему безпеки , тому  необхідно знати основні принципи PKI і вільно орієнтуватися в системах шифрування.

Таким чином , виходячи з усього перерахованого вище , ми можемо зробити висновок – даний засіб є одним з кращих серед своїх аналогів і бездоганно підходить для створення сучасних приватних віртуальних мереж . Причому воно не вимагає великих фінансових втрат для покупки самого засобу , але , як недолік – для реалізації всіх наявних можливостей не обійтися  без висококваліфікованих фахівців.