Просування сайту в пошукових системах в нашій країні має свою специфіку. Найбільш поширені пошукові системи в Україні – це  Гугл  і  Яндекс. Значна частка ринку пошуковиків зараз у Гугл .  Яндекс  протягом усього часу не може навіть наблизитися за кількістю користувачів до Google . Але це не означає , що необхідно просуватися тільки в одній пошуковій системі . Найкращим варіантів буде вибрати просування в декількох пошукових системах , тому що якщо ви будете просувати сайт , наприклад , тільки в Yandex , то ви втратите потенційних клієнтів з Google. Відповідно для вас буде більший прибуток . Всі інші пошукові системи краще не розглядати , так як їх частка ринку дуже мала.

Методи просування в більшості пошукових систем аналогічні , велику роль при визначенні позиції сайту у видачі по заріс відіграють зовнішні фактори , а саме ранжирування посилань . Чим більше якісних сайтів посилається на Ваш сайт , тим вище він знаходиться в результатах видачі . Але , критерії якості ( авторитетності ) посилань у різних пошукових систем різні.
Більше 70% пошукової аудиторії українського  інтернету належить пошуковій системі Гугл , тому на неї треба орієнтуватися. Однак , досвід показує , що при виведенні 100 % фраз  що просуваються на першу сторінку Гугла , не менше 50 % пошукових запитів будуть так само на першій сторінці інших пошукових систем , серед яких: Рамблер , Яндекс , Мейл.ру.