Красивий і якісний сайт не буде зручним при відсутності продуманої навігації. На навігацію сайту звертають увагу далеко не відразу , але саме вона забезпечує зручність і практичність сайту. Навігацією сайту називають схему переходів між розділами сайту , вона є одним з основних і одночасно найскладніших моментів при розробці сайту , оскільки вона повинна бути не тільки зручною , але й інтуїтивно – зрозумілою. Продумана навігація повинна відображати логіку відвідувача, і це викликає проблеми у більшості програмістів , які мислять більш складно і заплутано . Інформація на сайті повинна бути структуризована так , щоб переходи між розділами здійснювалися легко. В організації якісної навігації можна виділити кілька ключових моментів:

1 . Зручна навігаційна панель , що представляє собою список посилань , які містяться на кожній сторінці ресурсу.

2 . Наявність карти сайту . Картою сайту є структурний дерево , що містить перелік усіх розділів і сторінок , наявних на сайті.

3 . Легкий доступ до інформації. Необхідно , щоб інформація була доступна по одному- двом переходам , оскільки багато відвідувачів не витримують довгих пошуків необхідної сторінки .

4 . Повтор основних посилань. На кожній сторінці повинна знаходитися зворотні посилання , що дозволяють  повернутися до головного розділу сайту .

5 . Наявність змісту розділів і сторінок .

При якісній навігації кожна сторінка сайту повинна мати свій заголовок , що дозволяє відвідувачам орієнтуватися , в якому розділі він знаходиться. Для досягнення оптимального результату , при розробці навігації сайту використовують поєднання одразу кількох видів навігації :

-Основної

-Допоміжної 

-Службової

 -Та додаткових інформаційних блоків.

 Основною навігацією називають головну панель навігації , яка представляє собою головне меню сайту. Її основне призначення полягає в забезпеченні легкого доступу до головних розділів ресурсу. Основний успіх панелі навігації залежить від ретельно продуманої структури web-сайту. Крім навігаційної панелі використовують також додаткові прийоми навігації у вигляді іконок , що дозволяють здійснювати переходи вперед і назад. Ці прийоми відносяться до допоміжної навігації. Службова навігація покликана забезпечувати доступ до службових функцій , таких як пошта або карта сайту Додаткові інформаційні блоки представляють собою ряд посилань , які допомагають орієнтуватися в матеріалах обраної тематики , а також новин та акцій. Якісна навігація повинна також враховувати подальшу оптимізацію для пошукових систем , що забезпечують користувача аудиторію . Для індексації сторінок пошукачем навігація повинна знаходитися в текстовому вигляді і утримуватися в самому початку сторінки. Таким чином , якісною називають таку навігацію , яка є чітким відображенням структури сайту і надає швидкий доступ до всіх його сторінок . При цьому якісна навігація індексується пошуковиками і сприяє підвищенню рейтингу сайту , а також забезпечує приплив відвідувачів , що важливо для комерційних сайтів .

Залишити відповідь